سکوی بارگیری سازه ای است که در انبارها و سردخانه ها و … جهت انتقال محموله از انبار به وسیله حمل و نقل (کامیون،وانت، تریلی) می باشد. این سازه باید به گونه ای طراحی شود که بتواند در حالت بارگیری تغییر وضعیت داده و مانند یک پل انبار را به بخش بارگیری وسیله حمل متصل نماید و پس از اتمام کار جمع شده و به عنوان بخشی از سکوی انبار قابلیت تردد روی آن وجود داشته باشد. 

وظیفه تغییر وضعیت این سکو بر عهده دو جک و پاورپکی است که حرکت این جک ها را کنترل می نماید. یک جک (که گاهی ممکن است از دو جک نیز استفاده شود) وظیفه بلند کردن کل سازه و جک دیگر وظیفه حرکت بخش اَبرویی (زبانه ای که در هنگام بارگیری روی بخش بارگیری وسیله حمل می نشیند و با پر کردن فاصله بین سکو و وسیله حمل، انتقال مواد با لیفتراک را سهولت می بخشد) سازه را بر عهده دارد.

پاورپک هیدرولیکی ساخته شده در این پروژه از یک جهت با سایر پاورپک های موجود در بازار متفاوت است. ویژگی اصلی این پاورپک این است که تنها با یک دکمه (شاسی) حرکت هر دو جک را کنترل می نماید. به عبارت دیگر هم حرکت عمودی کل سازه را کنترل می نماید و هم مسئول تغییر زاویه بخش ابرویی سازه در جهت عمودی است. برای درک بهتر عملکرد این سازه و آشنایی با کارکرد آن در مناطق بارگیری فیلم مربوطه که در ادامه مطلب آمده است را مشاهده فرمایید.

این پاورپک خاص و با طراحی پیچیده، به دست توانمند مهندسین مجموعه هیدروال برای اولین بار در ایران مهندسی معکوس، بومی سازی، باز طراحی و ساخته شده است. 

جهت سفارش این محصول و مجهز نمودن انبارها و سردخانه های خود با ما تماس بگیرید.