پروژه جک تخلیه کامیون - هیدروال

پروژه بازسازی و بهینه سازی جک تخلیه کامیون

جک تخلیه (Truck Dumper) تجهیزی است که به کمک آن می توان بار را از بخش بارگیری کامیون ها و تریلی هایی تا وزن ۵۰ تن که مجهز به سیستم کمپرسی و تخلیه نیستند، تخلیه نمود. به این صورت که زمانی که کامیون بر روی سکوی متصل به جک ها قرار می گیرد، همزمان با ارتفاع گرفتن جک ها و زاویه گرفتن سکو،  عمل تخلیه بار از بخش بارگیری کامیون انجام می شود (برای درک بهتر فیلم مربوط به عملیات را در پایین صفحه مشاهده نمایید).

در مورد پروژه سیلوی شهید علمی کرج نیز جک تخلیه ای وجود داشت که کامیون های فوق الاشاره بر روی آن قرار گرفته و غلات (عمدتاً گندم) بارگیری شده را تخلیه می نمودند. 

قدیمی بودن و از کارافتاده بودن بخش های مهمی از این تجهیز که عملاً آن را غیر قابل استفاده می نمود، ضرورت بازسازی و بهینه سازی (Overhaul) آن را ایجاب می نمود. 

لذا علاوه بر طراحی مجدد سیستم و ارتقاء کارایی و ایمنی و بروزرسانی آن، تجهیزاتی مانند هیتر (سیستم گرمایش برای مواقعی که روغن در معرض هوای سرد قرار می گیرد)، سنسور روغن، ریموت، بخش تنظیم فشار و بخش تنظیم دما به سیستم اضافه گردید. 

در نهایت پس از پایان عملیات بازسازی و بروزرسانی، جک تخلیه کامیون در سیلوی شهید علمی کرج مجدداً در مدار عملیات قرار گرفته و موجب سرعت بخشیدن به امور مربوط به تخلیه و ذخیره غلات در این سیلو گردید.