تعمیر جک های هیدرولیک

تعمیر جک های هیدرولیک فرآیندی تخصصی و مستلزم شناسایی صحیح و دقیق ایرادات بخش های مختلف جک می باشد.

ایرادات احتمالی در سیلندر یا جک های هیدرولیک شامل افت فشار، نشتی روغن یا خالی کردن زیر بار است که می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

از جمله ایرادات اساسی جک ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایرادات احتمالی جک های هیدرولیک

 1. خرابی آب بند ها یا پکینگ ها:
  • یکی از خرابی های شایع جک های هیدرولیکی خرابی آب بند ها یا پکینگ هاست، به صورت کلی پکینگ ها جزو قطعات مصرفی می باشند و عمر مشخصی دارند لذا به مرور زمان خراب شده و به نشتی داخلی منتهی می شوند.
  • علت دیگر خرابی پکینگ، کارکرد آن در دمای بالاست. پکینگ ها بسته به نوع جنسی که از آن ساخته می شوند تا دمای مشخصی را می توانند تحمل کنند و بالاتر از آن موجب نرم شدن پکینگ و از بین رفتن آن می شود.
  • از دیگر علل خرابی پکینگ ها، ورود ذرات آلوده به داخل روغن است که موجب خط افتادن بر روی آب بند یا پکینگ شده و نشتی داخلی را موجب می شود.
خرابی پکینگ ها - تعمیر جک های هیدرولیکی

۲. خرابی لوله

 • یکی از موارد خرابی لوله خط افتادن بر روی لوله به دلیل ورود ذرات آلوده به داخل روغن است. این ذرات بین پیستون و لوله گیر کرده و روی لوله خط های طولی می اندازند و نهایتاً نشتی داخلی را موجب می شوند.
 • باد کردن لوله از دیگر خرابی های لوله است که در اثر فشار زیاد اتفاق می افتد.
 • آسیب هایی که به دلیل بار شعاعی به شفت و در نتیجه فشار پیستون به لوله بر روی لوله به وجود می آید نیز از دیگر عوامل خرابی لوله است.
خرابی شفت - تعمیر جک های هیدرولیکی

۳. خرابی شفت

 • همانند آنچه در مورد لوله گفته شد، اولین مورد خرابی خط افتادن بر روی شفت بر اثر ورود ذرات آلوده به داخل روغن است که بین گلویی و لوله گیر کرده و بر روی شفت خط های طولی می اندازند. عامل نشتی خارجی و خرابی شفت همین خطوط هستند.
 • آسیب هایی که در اثر بار شعاعی به شفت و در نتیجه فشار شفت به گلویی، بر روی شفت به وجود می آید نیز از دیگر عوامل خرابی شفت هستند.
 • خمش شفت که در اثر بار شعاعی به شفت به وجود می آید نیز عامل سوم خرابی شفت و در نتیجه جک است.
 • کمانش شفت که ناشی از افزایش فشار بر روی شفت بوده و می تواند ناشی از ایراد در طراحی یا عدم استفاده صحیح از جک هیدرولیک باشد نیز عامل دیگر خرابی شفت و معیوب بودن جک است.
خرابی شفت - تعمیر جک های هیدرولیکی
خرابی شفت - تعمیر جک های هیدرولیکی

در انتها باید عیب یابی و مشخص نمودن دلیل عدم کارکرد مناسب جک یا سیلندر هیدرولیکی فرآیندی تخصصی و علمی است که چنانچه به درستی انجام نشود، علی رغم صرف هزینه نتیجه مناسبی نخواهد داشت. بنابراین انتخاب یک مرکز مناسب برای انجام خدمات مربوط به عیب یابی و رفع ایرادات احتمالی ضروری است. ضمن آنکه، چنین مرکزی به دلیل داشتن تجربه و دانش کافی، از روش های بهینه برای بر طرف نمودن مشکلات مربوط به جک و سیلندر هیدرولیکی بهره می گیرد که در عین برخورداری از کیفیت بالا، کاهش هزینه و در نتیجه قیمت خدمات مربوطه را در پی خواهد داشت.

گروه مهندسی هیدروال با داشتن کادر مهندسی مجرب و تجهیزات مناسب، آماده ارائه خدمات طراحی، مهندسی، ساخت، عیب یابی و تعمیر انواع جک های هیدرولیک می باشد. در صورت تمایل به دریافت این خدمات با ما تماس بگیرید.